Suwalszczyzna – region z niesamowitą przyrodą

Jednym z najpiękniejszych obszarów Polski jest Suwalszczyzna. Co roku miejsce to odwiedzane jest przez setki turystów, którzy są zafascynowani tutejszą kulturą i tradycją. Suwalszczyzna to przepiękna kraina geograficzna, która kryje w sobie mnóstwo niesamowitych miast oraz miejscowości, które od wielu lat pełnią funkcje znanych ośrodków turystyczno-wypoczynkowych. Piękne krajobrazy, dziewicza natura, niesamowite zabytki oraz liczne wydarzenia kulturalne to tylko jedne z niewielu zalet tego regionu. Wychodząc na przeciwko oczekiwaniom przyjeżdżających tutaj turystów, w regionie tym powstało wiele Punktów Informacji Turystycznej, (lub w internecie – ) w których możemy otrzymać pomoc w planowaniu naszego urlopu, wakacji bądź ferii. Możemy otrzymać tam biuletyn, w którym zostały zawarte informacje na temat historii tego obszaru. Znajdziemy tam także dział o nazwie ,,noclegi Suwalszczyzna” oraz ,,baza gastronomiczna”, w którym umieszczone zostały adresy oraz oferty wszystkich istniejących na tym terenie restauracji, hoteli, pensjonatów oraz barów.

Ogromną popularnością wśród przyjeżdżających tutaj turystów cieszy się Biebrzański Park Narodowy. Został on założony w latach 90. XX wieku. Obejmuje on obszar Kotliny Biebrzańskiej. Jego powierzchnia zajmuje prawie 600 kilometrów kwadratowych. Na terenie tego parku możemy spotkać wiele unikatowych gatunków zwierząt, takich jak wodniczka, kszyk czy żurawie. Dyrekcja Biebrzańskiego Parku Narodowego organizuje tutaj liczne atrakcje, w których udział może wziąć każda chętna osoba. Co miesiąc odbywają się tutaj zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży, podczas których omawiane są tematy związane z ekologią oraz przyrodą tego regionu. Przebywając na terenie Suwalszczyzny warto także odwiedzić Puszczę Augustowską. Jest to ogromny obszar leśny, który obejmuje około sto piętnaście hektarów. Położony jest on na terenie Wigierskiego Parku Narodowego. W obszarze Puszczy Augustowskiej zlokalizowane są piękne jeziora. Jedno z najpiękniejszych to jezioro Wigry. Posiada ono powierzchnię liczącą prawie dwa tysiące dwieście hektarów. Co roku odbywają się tutaj zawody żeglarskie.
Z roku na rok Suwalszczyzna cieszy się coraz większą popularnością. Piękne krajobrazy z pewnością na długo pozostaną w pamięci każdego przyjeżdżającego tutaj turysty.

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>