Najciekawsze szlaki w Karkonoszach

Karkonosze to jedno z najchętniej odwiedzanych pasm górskich znajdujących się w Polsce. Leżą na obszarze Sudetów, w zachodniej części naszego kraju. Są to góry dosyć wysokie – na ich obszarze występuje kilka szczytów przekraczających wysokość 1400 metrów n.p.m., a najwyższym z nich jest Śnieżka o wysokości 1602 m. Na terenie Karkonoszy wyznaczono wiele szlaków turystycznych i tras spacerowych. Mają one różną długość, różnią się między sobą również stopniem trudności, dzięki czemu każdy może wybrać taką trasę, która będzie odpowiadała jego umiejętnościom, a także kondycji fizycznej.

Bardzo ważne jest, aby wybierać się tylko na taki szlak, co do którego ma się pewność, że uda się go ukończyć przed zachodem słońca i że w trakcie jego zdobywania nie braknie sił. Na wszelki wypadek zawsze należy mieć przy sobie naładowany telefon komórkowy z zapisanym numerem do służb ratunkowych. Praktycznie na całym obszarze Karkonoszy jest bardzo dobry zasięg sieci komórkowych, więc w razie wypadku nie powinno być najmniejszych problemów z wezwaniem pomocy.

Jednym z najbardziej urokliwych szlaków turystycznych, znajdujących się na obszarze Karkonoszy jest trasa prowadząca z Chojnika do Piekielnej Doliny. Szlak ten godny jest polecenia zwłaszcza jesienią, kiedy w okolicznych wąwozach zalegają mgły, a widniejące na wzgórzu ruiny zamku, tworzą bajeczny klimat rodem z Tolkienowskich opowieści. Warta odwiedzenia jest również tak zwana Droga Przyjaźni Polsko-Czechosłowackiej. Jest to ścieżka oznaczona znakami koloru czerwonego. Podczas kilkugodzinnej wyprawy można zdobyć między innymi Śnieżkę – najwyższe wzniesienie okolicy, a także podziwiać w pigułce to, co Karkonosze mają najpiękniejszego do zaoferowania. Ze szczytu Śnieżki przy ładnej pogodzie roztacza się niesamowita panorama, której zasięg ciągnie się od Łużyc aż po Morawy. Wyprawa ta wymaga dosyć dobrej kondycji, ze względu na długi odcinek do pokonania, jednak zapierające dech w piersiach widoki, z całą pewnością wynagrodzą trudy kilkugodzinnej wędrówki.

Wybierając się na karkonoskie szlaki, zwłaszcza na kilkudniową wędrówkę, warto zadbać o rezerwację miejsca noclegowego – https://meteor-turystyka.pl/. Co prawda, baza noclegowa działająca na tym obszarze jest bardzo pojemna, ale w trakcie letnich wakacji czy zimowych ferii, nawet ona potrafi "pękać w szwach" ze względu na bardzo duże zainteresowanie turystów.

«
»

One comment on “Najciekawsze szlaki w Karkonoszach”

  1. Magnum pisze:

    Piekielna Dolina wygląda naprawdę bajecznie jesienią!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>