Miejsce na Twoje wakacje: Rabka-Zdrój

Rabka–Zdrój jest znanym miastem uzdrowiskowym położonym w województwie małopolskim na obszarze Kotliny Rabczańskiej (źródło: Rabka-Zdrój Wikipedia). Znajduje się na wysokości ponad 500 m n. p. m. Pierwsza wzmianka o miejscowości pojawiła się już w 1254 roku. Do 1998 roku Rabka-Zdrój należała do województwa nowosądeckiego. Obecnie stanowi ona jedno z najbardziej znanych i najchętniej odwiedzanych miast uzdrowiskowych. Tutejsze lecznicze wody wpływają doskonale na układ oddechowy i układ krążenia.

Do sanatoriów umiejscowionych w Rabce-Zdroju kierowane są głównie dzieci. Oprócz kuracjuszy do Rabki-Zdroju przybywają rocznie setki turystów spragnionych turystycznych atrakcji i niezapomnianych wrażeń. Ogromna liczba interesujących miejsc, które warto tutaj zobaczyć sprawia, że miejscowość ta odwiedzana jest przez ludzi w różnym wieku.

Dzieci z pewnością zainteresują się przedstawieniami wystawianymi w Teatrze Lalek o wdzięcznej nazwie „Rabcio”. Z całą pewnością mnóstwo entuzjazmu wywoła u nich również wizyta przy pomniku św. Mikołaja. Rabka-Zdrój od 1996 roku nazywana jest Miastem Dzieci Świata. Wiele organizowanych tutaj wydarzeń kulturalnych poświęconych jest właśnie najmłodszym turystom.

Jednym z takich wydarzeń jest organizowany tu od 2014 roku Międzynarodowy Festiwal Literatury Dziecięcej. W Rabce-Zdroju wiele atrakcji odnajdą również dorośli. Dużą popularnością cieszy się Muzeum Górali i Zbójników prezentujące ogromny wpływ górali podhalańskich na tutejszą kulturę i tradycję. Miłośnicy historycznych zabytków chętnie odwiedzą drewniany kościół pochodzący z XVI wieku, w którym obecnie mieści się Muzeum im. Władysława Orkana.

Spacerując po Rabce warto odwiedzić również kapliczkę św. Floriana pochodzącą z XIX wieku. Miejscem idealnym na rodzinne spacery jest Park Zdrojowy, w którym znajduje się pomnik Jana Pawła II. Od 2009 roku w Parku Zdrojowym znajdują się również lecznicze tężnie solankowe. Obiektem budzącym spore zainteresowanie jest wybudowana w 2006 roku fontanna umiejscowiona przed wejściem do Kawiarni Zdrojowej. Rabka-Zdrój posiada tak wiele atrakcji, że nie sposób odwiedzić je wszystkie w ciągu jednego dnia. Z pomocą turystom spragnionym turystycznych wrażeń przychodzą łatwo dostępne noclegi. Rabka-Zdrój dostosowała bowiem swoją bazę noclegową do ilości przyjezdnych (źródło:Rabka-Zdrój noclegi). Miejsca nie powinno zabraknąć dla nikogo.

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>