Dźwirzyno na wakacje dla fanów sportów i nie tylko

Dźwirzyno jest jednym z najbardziej znanych miejsc, jeśli chodzi o wypoczynek nad Bałtykiem, a mimo to możemy tu znaleźć sposób i okazję do odpoczynku na łonie przyrody. Piękna okolica sprzyja uprawianiu najrozmaitszych aktywności, a więc nawet kiedy znudzi nas już plażowanie albo pogoda nie będzie sprzyjać, na pewno znajdziemy sposób na wypełnienie czasu.

Ceniona jest plaża w Dźwirzynie, pokryta miękkim, jasnym piaskiem, szeroka i oddzielona od reszty lądu wąskim pasem zalesionych wydm. Sosnowe lasy rozciągają się też dokoła miejscowości, stanowiąc część Trzebiatowskiego Parku Krajobrazowego. Z drugiej strony miejscowość sięga brzegu jeziora Resko Przymorskie. Rozległy akwen jest dobrym miejscem dla surferów i żeglarzy, pozwala także na obserwację dzikiego ptactwa i łowienie ryb, wśród których spotkać można sandacze, liny, węgorze, szczupaki i karpie. Nad jeziorem mieści się stanica wodna z wypożyczalnią łodzi i kajaków oraz szkoła windsurfingu. Na kanale łączącym je z morzem wybudowano niewielki port z przystanią jachtową oraz stanowiskiem, gdzie możemy skorzystać z rejsów statkami wycieczkowymi.

Co nie dziwi w przypadku takich właśnie nadmorskich ośrodków, znaczną część zabudowy Dźwirzyna stanowi baza noclegowa [więcej: noclegi Dźwirzyno do wynajęcia] – różnego rodzaju domy wczasowe, pensjonaty, kwatery prywatne i domki. Z jednej strony znajdziemy tutaj pola namiotowe i kempingowe, a z drugiej także luksusowe hotele ze spa, jeśli więc chodzi o noclegi, Dźwirzyno każdemu pozwoli na spędzenie wakacji zależnie od możliwości i potrzeb.

Miejscowość i jej okolica sprzyjają aktywnemu wypoczynkowi. Gminne Centrum Sportu i Rekreacji [więcej: centrum Dźwirzyno] oferuje możliwość skorzystania z siłowni, kortów i boisk, skate parku i placu dla jeżdżących na wrotkach. Dostępne dla wszystkich urządzenia do ćwiczeń na świeżym powietrzu znajdują się na kilkunastu stanowiskach wzdłuż 1,5 km ścieżki zdrowia. Dumą Dźwirzyna jest także odbywający się co roku Bieg Ku Słońcu, którego urozmaicona trasa, długości 10 km, prowadzi od plaży przez tereny leśne i asfaltowe drogi. Co roku biorą w nim udział zawodnicy z całej Polski. Oprócz miejsc oferujących noclegi, Dźwirzyno oferuje także bazę gastronomiczną ze smażalniami ryb, restauracjami i barami, stragany z pamiątkami i atrakcje dla dzieci, jak place zabaw i wesołe miasteczko. Jest to miejsce o typowo wakacyjnej, wczasowej atmosferze, w którym jednak możemy bez problemu znaleźć przestrzeń na odpoczynek z dala od zgiełku.

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>