Aktywność letnia w Stroniu Śląskim

Miłośnicy kolarstwa i ciekawych wyzwań rowerowych coraz chętniej zaczynają gościć w Stroniu Śląskim. Tworzone tu są coraz lepsze warunki dla miłośników jednośladowych, a rozbudowana baza noclegowa sprawia, że miejscowość jest gotowa na przyjęcie nawet bardzo dużej liczby turystów. Jest to wspaniała okazja, by odwiedzić Stronie Śląskie, także poza sezonem zimowym (w którym możemy korzystać z licznych szlaków narciarskich). Dla tych, którzy na odwiedziny czas znaleźli w lecie, a także tych, którzy od dawna planowali przyjazd by móc poszaleć na rowerze, miasto oferuje szereg atrakcji.

Organizowane są tutaj cyklicznie weekendowe wyjazdy rowerowe, odbywające się od maja do października każdego roku. Trasy są zawsze różne, dlatego wyjazdy te dają nam możliwość poznania okolic Ziemi Kłodzkiej. Trasa nie zawsze należy do prostych, zdarzają się liczne podjazdy, ale nie trzeba się nimi aż tak przejmować, bo przecież po drugiej stronie zawsze będzie czekał na nas zjazd. Wycieczki organizowane przez kilka podmiotów, są dokładnie zaplanowane, a przejazd w grupie może sprzyjać nawiązaniu nowych znajomości. Dużo przyjemniej jest podróżować wśród innych miłośników kolarstwa. W trakcie wycieczki gwarantowany jest także postój na wspólne ognisko z kiełbaskami, by pokrzepić zmęczonych kolarzy, a także opieka przewodnika, który poprowadzi od początku do końca.

Bardziej zaawansowanych w pokonywaniu górskich szlaków rowerowych, z pewnością zainteresuje lipcowy cykl Sudety MTB Challenge, który przyciąga zawodników z całego świata. Spróbować swoich sił może każdy, odbywa się tu kilka wyścigów, zatem należy się na nie solidnie przygotować. To właśnie w Stroniu Śląskim znajduje się punkt zgłoszeń i rejestracji, a także jest ono miejscem startu i mety dla kilku z wyścigów. Impreza przyciąga zresztą nie tylko zawodników, ale także pasjonatów kolarstwa, którzy przyjeżdżają podziwiać zmagania na trudnych i wymagających trasach. Dlatego też gdy chodzi o noclegi – Stronie Śląskie pozostaje głównym punktem, do którego kierują się miłośnicy tego sportu, przybywający licznie w poszukiwaniu rowerowych atrakcji na Ziemi Kłodzkiej. Odnajdują się tu także rodziny, które wraz z dziećmi spędzają przyjemny czas na górskich wycieczkach, połączonych z ogniskiem na wolnym powietrzu.

«
»

5 comments on “Aktywność letnia w Stroniu Śląskim”

 1. Bike_lover pisze:

  Jestem za organizowaniem większej ilości wydarzeń i tras dla rowerzystów 😉 W Polsce jest tego mniej niż za granicą, ale wiąże się to też z infrastrukturą naszego kraju.

 2. Chemik pisze:

  Ja mam nadzieję, że z roku na rok będzie tego coraz więcej, a na razie można jechać to Stronia Śląskiego na przykład i tam pojeździć na rowerze pośród przepięknej przyrody

 3. 21Oleksy pisze:

  Te wpisy właśnie do takich podróży zachęcają 😉

 4. AGA.memnon. pisze:

  Był ktoś na Sudety MTB Challenge? Trudne trasy?

 5. Bajkowa pisze:

  Stronie Śląskie jest dobrym miejscem na aktywne wakacje – polecam serdecznie znaleźć sobie jakiś nocleg w okolicy i spędzić tam trochę czasu:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>